Cillian Murphy

  1 Hayranı Var
  •   Doğum Yeri: Blackrock, Cork, İrlanda
  •  Doğum Tarihi: 25 Mayıs 1976
Cillian Murphy Biyografisi

Cillian Murphy, sahne ve ekran İrlandalı bir aktördür. Kendi ülkesinde 1990'ların sonlarında yaptığı ilk yapım beri, Murphy de eleştirmenler tarafından rolleri geniş bir yelpazede performanslar tanınan İngiliz ve Amerikan sinemalarında bir varlık haline gelmiştir.

Cork doğumlu, Murphy rock müzisyeni olarak sahne kariyerine başladı. Bir albüm anlaşması aşağı açtıktan sonra, oyun Disko Domuzları 1996 yılında profesyonel oyunculuk yaptı. Sahne çalışmaları devam ederken, aynı zamanda bağımsız filmlerde görünmeye başladı, ilk uluslararası ilgi 2002 yılında 28 Gün Sonra Danny Boyle yazının kahramanı-apokaliptik bir film gibi geliyor. Başarılı filmler bir dizi ortaya çıktığında Murphy'nin profili 2005 yılında büyümeye devam etti: öncelikle Christopher Nolan'ın 2005 blockbuster Batman Korkuluk (2008) ve The Dark Knight Rises (2012) The Dark Knight ikincisi (2005)—Kırmızı Göz thriller eylem ve yeniden bir rol Başlar. (2005) pluto'da Kahvaltı transseksüel bir kadın olarak onun performansı için, Murphy Müzikal veya Komedi En İyi Aktör dalında Altın Küre'ye aday gösterildi.

2006 yılında, Murphy film Arpa Shakes The Wind kazanan Ken Loach-Palme D'Or başrol oynadı. Tekrar (2007) Boyle bilim-kurgu filmi Sunshine (2010) son derece başarılı bir gerilim filminde erkek oyuncu Nolan ile biraraya geldi. 2013 yılından bu yana, Murphy BBC gangster serisi Solgun at gözlükleri başrol oynadı. Sahne üzerinde çalışmaya devam etti ve 2011 yılında Misterman için Olağanüstü bir Solo Performans için Drama Desk Ödülü kazandı. Murphy'nin karısı ve Monkstown, Dublin'de iki çocuk yaşar.

2011 yılında Cillian Murphy UNESCO Çocuk ve İrlanda Galway Ulusal Üniversitesi Aile Araştırma Merkezi hamisi oldu. Cillian yakından Çocuk, Gençlik ve Sivil katılım Profesör Pat Dolan Müdür UCFRC ve UNESCO Başkanı çalışmaları ile ilgili.Oyunculuk kariyeri
İşten erken


Murphy peşindeydi Pat Kiernan Corcadorca de seçmelere götürecek kadar ve 1996 yılının Eylül ayında, sahnede profesyonel oyunculuk yaptı, Enda Walsh'un Disko Domuzları uçucu Cork bir genç oynuyor. Walsh onun hakkında bir şey vardı – çok gizemli olduğunu ve bir odaya gerçek varlığı ile yürümesi ve gittin toplantı ve keşfetmek Murphy hatırlattı: "Aman Tanrım!" dedi. Herkes hakkında her zaman oluyor o kanlı gözleri ile bir ilgisi yok." Murphy gözlenen, "inanılmaz derecede kibirli olduğumu ve kaybedecek bir şeyi vardı, ve parçası uygun, sanırım." Aslında üç hafta Cork çalıştırmak için tasarlanmış, Disko Domuzları Avrupa, Kanada ve Avustralya'daki iki yıl turne sona erdi, ve Murphy de üniversite ve grubu bıraktı. müzik geri gitmeye niyet Olsa ilk menajeri Disko Domuzları bir performans yakaladı sonra, bir temsil hazırladı, ve oyunculuk kariyeri yükselişe geçti.

Murphy, bağımsız filmler gibi Kenarında ve kısa film, İrlandalı kısa Filleann bir Feall,  de Şimdi yaşıyoruz Yoldan serisi uyarlaması BBC televizyon mini göründü de dahil olmak üzere, John Carney'in gibi görünmeye başladı. Disko Domuzları yanı sıra, diğer pek çok çalış, bir Şey, Şey Neil LaBute bu şekilde Shakespeare'in Much Ado gibi yapımlarda yer almıştır ve Çehov Martı; Murphy bu sahne eseri "antrenman alanı dikkate alır". Murphy de şan vitrin onun için mümkün olduğu Kirsten Sheridan, 2001 bağımsız film versiyonu için Disko Domuzları rolüyle kere daha çalışmış.[Bu dönemde 14], Cork taşınmış, ilk birkaç yıl, daha sonra Londra'ya 2001 yılında Dublin'e taşınmış. 1999 yılında Hendek William Boyd, Somme Savaşı arifesinde genç İngiliz askerlerinin bir grup hakkında bir film bir asker olarak bir rolü vardı.

28 Gün Sonra Danny Boyle korku filmi öncü rol yaşındayken 2002 yılında, Murphy mainstream başarı elde etti. Yalnız ıssız, post-apokaliptik bir dünyada Londra'daki bir hastanede, 28 gün sonra komadan uyandıktan sonra kendini bulmak için" şaşkın "kim salgın kurtulan Jim canlandırdı.Boyle seçmeler Murphy filmi Gail Stevens  yönetmen rolü için önerilen, Disko Domuzları, onun performansı ile etkilendim sahip. Sadece filmin başında onu tamamen çıplak özelliğini kullanmaya karar verdiler çekimler sırasında ince vücut görmek sonra Stevens belirtti.Murphy biraz uzak kameradan bakmak eğilimi ile ayarlayın utangaçtı, ama bir "rüya, biraz de vardı heyecan 19  [] enerjik hatırlattı, bu film için harika"kalite yüzer.[Performans 18] Richard Cosgrove son derece ikna edici "gördüğü, onu 8 Empire Ödülleri 2004 MTV Film Ödüllerinde Atılım Erkek Oyuncu En İyi Yeni oyuncu adaylığı kazandı. Birleşik Krallık'ta geç 2002 yılında Yayınlanan, daha Sonra Amerika'da ve büyük bir başarı dünya çapında bir hit haline sleeper, ilk kez kitlesel bir dinleyici kitlesi önünde Murphy koyarak aşağıdaki Temmuz 28 Gün.Film zombi veya korku filmi daha derin olarak kabul ettiğini Murphy itiraf  filmin başarısı sürpriz ifade ve Amerikan seyircisi de içerik ve şiddet ile yanıt verdi.

2003 yılının sonlarında, Murphy terkedilmiş, (Arpa Shakes The Wind 2006 yılında rekor kırdı kadar) İrlanda box office tarihinin en yüksek gelir elde eden İrlandalı bağımsız film oldu hangi Ara Colin Farrell ile bir banka soygunu, arsalar olan bahtsız süpermarket mağaza olarak rol aldı.Murphy alıyor rolleri, zarif ve tamamen inandırıcı yoğunluğu akıcı kolaylığı getirdi " roller onun Antrakt Yığıcı-çuval Dublin raf" 28 Gün Sonra "üzgün Yansıtan, International Herald Tribune Sarah Lyall belirtti. Narin güzelliği, oyunculuk kahramanlık onun kadar, insanlar İrlanda'nın gelecek Colin Farrell gibi onu işaretlemek için, tomcatting etrafında veya sarhoş prömiyerleri de kavga yakalanma ihtimali az gibi görünüyor da olsa neden oldu. Murphy başarılı Hollywood dönem filmi Soğuk Dağ küçük destekleyici bir rol vardı. Jude Law karakteri ile korkunç bir sahne paylaşan kaçan bir asker tasvir etti ve Romanya ' da bir hafta boyunca tek yer vardı. "Kitlesel üretim", yönetmen Anthony Minghella şimdiye kadar tanıştığı en sakin Direktörü olduğunu ifade eden Murphy belirtti. Murphy de Scarlett Johansson ve Colin Firth ile bir İnci Küpe ile Kız bir kasap gibi bir rolü vardı.

2004 yılında, Murphy Batı Dünyası, daha önce Seán O'Casey var Juno ve Paycock ve John Murphy Ülkenin Çocuğu Murphy yönetmen olan Garry Hynes, ayrıca Druid için başkanlığında Druid Theatre Company bir üretim Playboy itibari rolü "çift cinsiyetli, saf Christy" olarak İrlanda gezdi.30  []


 
  Cillian Murphy Rol Aldığı Filmler - Cillian Murphy Filmleri Tümünü Gör
Batman Başlıyor
  139 Dk.
Ailesi öldürülen playboy Bruce Wayne, He...
  •   3
  •   1
Puan 8.8
Kara Şövalye
  147 Dk.
Suç işleyenlerden arındırılan bir yer, bir zaman...
  •   13
  •   2
Puan 9.6
  Cillian Murphy Resimleri Tümünü Gör